Starostuj

Zákon o elektronických komunikacích: jaký dopad mají změny na obce?

Zákon o elektronických komunikacích má zásadní význam při výstavbě a provozování internetu. Aktuálně doznal řady důležitých změn. O jaké se jedná? Co se mění z pohledu měst a obcí? Na co si dát nově pozor?
Zákon o elektronických komunikacích: jaký dopad mají změny na obce?

Na tyto a celou řadu dalších otázek odpoví webinář, který zejména pro starosty obcí a menších měst pořádá Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR (MPO) a jeho projekt Broadband Competence Office ČR (BCO) zabývající se podporou rozvoje vysokorychlostního internetu. Uskuteční se v pátek. 4. listopadu od 10.00 do 11.00 a bude pro zájemce volně přístupný přes URL stream umístěný na webu www.bconetwork.cz.

„Internet je v současné době velké téma a jeho význam neustále narůstá. Je proto potřeba, aby mu rozuměli i starostové a další představitelé samospráv. V orientaci v problematice jich chceme pomáhat, a to i pořádáním pravidelných podzimních webinářů. První z nich jsme věnovali mapovým podkladům týkajících se internetu, nyní se zaměříme na Zákon o elektronických komunikacích, a to zejména na změny, které nově obsahuje“ sdělil Michal Manhart, vedoucí projektu BCO. Dodal, že v rámci webináře vystoupí i Jiří Kliner, jeden z největších tuzemských expertů na legislativu týkající se oblasti internetu.

Projekt Broadband Competence Office ČR spustilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR v polovině roku 2020. Jeho hlavním cílem je pomáhat městům a obcím s rozvojem internetu a poskytovat informace. Více informací včetně důležitých odkazů a kontaktů lze nalézt na webu www.bconetwork.cz.

Sdílejte na sociálních sítích